PORADNA pro přírodní léčbu i prevenci

Máte zdravotní problémy a chtěli byste je řešit přírodní cestou?

Chtěli byste postupně omezit léky, které pravidelně užíváte?

Zajímá vás, jak nemocem předcházet?

Zeptejte se. Zdarma vám pošlu odpověď.

Příčiny únavy

Dlouhodobá nemoc

18. 11. 2017 - 11:30 - Monika

Dobrý den, téměř dva roky mám příznaky nemoci,zánětu v těle.Jsem unavená,není mi celkové dobře,jako bych měla chřipku bez teplot.Stav se zhorší při větším vyskytu viru ve vzduch,vždy se pak projeví zvýšená teplota,horečka,bolest těla,hlavy,zahlenenost.Beru vitamíny,C,hořčík, omega3,kapky achynaceu střídam s lychorerisnici.Obcas Teetree oil na lžičku s cukrem.Trpim zácpou.Stale veliké nafouknute břicho i po vyprázdnění.Velike úsilí mi stalo vypracovat u doktorů závěr chronický zánět mandlí,jedny antibiotika nezabrali,čekám že dnes mi napíše jiné.Chci začít brát kremelinu,můžu s antibiotika? A probiotika.. Třeba vetom, nebo tibetská houba?už nevím co mám dělat..mám jít na rentgen břicha?udělat test na parazity? Prosím o radu.Moc ji potřebuji.Ve svých 33letech mi dochází síly. Děkuji

Dobrý den,

nemáte alergii na lepek? Určitě bych doporučila vysadit lepek, mléčné výrobky a cukr. A to minimálně na měsíc. Za tu dobu by se měly projevit pozitivní změny na organismu. Ani jedna z výše uvedených potravin není pro náš organismus prospěšná, mléko je vhodné pouze pro kojence a děti do 6 let, a to ještě pouze mateřské, ne kravské.

Pokud se bez výše uvedených potravin nechcete nebo nemůžete obejít, po měsíci zkuste začít postupně přidávat mléčné výrobky. Uvidíte, jestli se váš…

Celá odpověď →

křemelina

27. 10. 2017 - 17:10 - Jaroslav

Dobrý den paní Vavrochová,mám dotaz, užívám warfarin dlouhodobě.
Mohl bych užívat křemelinu? Děkuji za odpověd.

Dobrý den,

nevidím důvod, proč byste nemohl užívat křemelinu zároveň s tímto lékem. Ale pokud máte pochybnosti, zeptejte se prosím lékaře, který vám lék předepsal.

Celá odpověď →

záhadná nemoc

6. 10. 2017 - 15:03 - Irena Průchová

dobrý den,

před 10 lety se mi poprvé stala divná věc : během dne mne svědila kůže
v obličeji, do očních víček se nalila voda, oči pak nešly otevřít, jen násílím,
a při otevření z nich vytékalo velké množství vody, ale i z nosu. K tomu mne
doprovázely silné bolesti hlavy. Nesnesla jsem světlo – byla to pronikavá
bolest, když jsem neměla tmavé brýle. Nedalo se spát, několik nocí jsem
v bolestech seděla jen na posteli a čekala až to odezní.
Veškerá vyšetření na alergologii byla negativní. Nevím, co to zpouští, někdy to trvá týden, někdy 3 týdny. Tato nemoc mne stále trápí.

Dobrý den,

otoky vždy souvisí se stagnací lymfy. Doporučuji provést očistu lymfy pomocí přírodních produktů Ocean 21 a Spirulina Chlorela plus. Proudění lymfy podpoříte také pohybem – ideálně chůzí, plaváním a dostatečným pitným režimem. Případně ručními lymfatickými masážemi. Ve vašem stavu bych ale opravdu zařadila i výše uvedené produkty.

Dále doporučuji Noni, které skvěle harmonizuje celý organismus a jeho funkce. Pomáhá zlepšovat stav při více než stovce nemocí. Mimo jiné pomáhá i …

Celá odpověď →

Menstruace

6. 10. 2017 - 14:48 - Natálie

Dobrý den paní Vavrochová,
Moc Vás prosím o radu. Od 13 let se potýkám s potížemi s menstruací – bylo mi řečeno, že nemám žluté tělísko, které krvácení zastavuje. To bylo upraveno hormonální léčbou, od té doby ale trpím velmi dlouhou (až 3 týdny) trvající silnou menstruací, díky které jsem se musela léčit na chudokrevnost. Bylo mi řečeno, že musím brát antikoncepci, že jiná možnost není. Brát jí ale nechci, proto prosím o radu ohledně přírodní léčby. Chci také jednou otěhotnět a být v tomto ohledu v pořádku. Také trpím na cysty. Děkuji moc za odpověď

Dobrý den,

začnu od konce. Cysta je útvar naplněný vodou, který vzniká v různých částech těla. Příčinou je nedostatečná funkce lymfatického systému, kdy se špinavá lymfa hromadí a městná. Sklon k tvoření cyst mají ženy, které užívají hormonální antikoncepci či hormony štítné žlázy, stav zhoršuje konzumace mléčných výrobků a sladkostí, které zvyšuje překyselení těla. Z tohoto pohledu je zásadní provádět pravidelné očisty lymfy a sleziny, a snažit se vyřadit ze stravy chemické a nestraviteln…

Celá odpověď →

křemelina

7. 8. 2017 - 09:16 - Hanka Vavříková

Dobrý den,

Našla jsem si u vás článek o křemelina a rád by jsem jí začla užívat. Smím, pokud kojím ??

Děkuji Hanka

Dobrý den,

na obalu je uvedeno, že křemelina není vhodná pro těhotné a kojící, ale nevstřebává se do krve a mateřského mléka, tak nevidím důvod, proč byste ji nemohla používat.

Celá odpověď →

horečka u dětí

26. 7. 2017 - 17:16 - Monika

Dcera má často vysoké horečky. Jak horečku léčit přírodně?

Jako přírodní acylpirin funguje báječně kůra bílé vrby.  Snižuje bolest i horečku.

Dále nasaďte vysoké dávky přírodního vitamínu C (dávka po 5 gramech, max. 20g denně) a kapsle česneku jako přírodní antibiotikum.

Pro posílení imunitního systému doporučuji ImunnAid, který podpoří tvorbu bílých krvinek.

Pro dítě je pak ideální pro harmonizaci pít organickou šťávu z Noni, které zvyšuje obranyschopnost proti virům a bakteriím, má protialergické účinky a působí protizánětlivě.

Jako pre…

Celá odpověď →

snížená funkce štítné žlázy

11. 7. 2017 - 15:47 - Linda

Přes deset let užívám léky na sníženou funkci štítné žlázy. Ráda bych se bez nich obešla. Mohu je nahradit něčím přírodním?

Protože štítná žláza reaguje na stav lymfatického systému, základem pro obnovení správné funkce štítné žlázy je detoxikace a podpora lymfy. Ideální období pro očistu lymfy je od 15.7. do 14.9, ale očistu můžete samozřejmě provádět kdykoli, ale v tomto období je nejúčinnější.
Čistota lymfatického systému se totiž projevuje na vaší štítné žláze a celém hormonálním systému. Pokud máte problémy se štítnou žlázou (nebo i jinými žlázami), blokuje se Vám lymfa v místě, kde se daná žláza nachází.

Celá odpověď →

žlučník

3. 7. 2017 - 19:13 - Nikola

Dobrý den, co byste poradila na podrážděný žlučník?

Je třeba především odstranit příčinu a tou bývají zatvrdlé žlučovody. Dochází v nich k zatvrdnutí žluči, což pociťujeme jako bolest. Když žluč nemůže odcházet ze žlučníku, vrací se zpět a vznikají žlučové kameny.

Žlučník a jeho správnou funkci podpoříte vojtěškou, která zároveň zharmonizuje funkci všech trávicích orgánů. Pro podporu trávení je vhodné užívat trávicí enzymy.

Na podporu trávení tuků a správnou funkci žluči je nutné užívat lecitin. 

Protože problémy se žlučníkem vznikají…

Celá odpověď →

Ekzém

24. 5. 2017 - 11:02 - Klára

Už dlouhé roky mám ekzém na různých místech těla. Vyzkoušela jsem už spoustu různých mastiček, ale nic nepomáhá. Maximálně jen trochu zmírní svědění. Doktorka mi řekla, že se s tím musím smířit. Je to tak? Opravdu se s tím nedá nic dělat?

Ekzém je známkou přetížených jater, snížené imunity a špatné kvality střevní mikroflóry a snížené schopnosti těla odvádět škodliviny z těla lymfatickými cestami.

Za většinu vzniku ekzémů mohou antibiotika, která zcela zničí příznivé bakterie ve střevech. Díky tomu dochází k hnití a kvašení potravy ve střevech a k překyselení. Nestrávené a nevyloučené škodliviny přecházejí do krve, kterou se dostávají do jater. Játra se snaží, tyto škodliviny filtrovat, ale tím se přetěžují. Tyto škodliviny…

Celá odpověď →

hyperaktivita a disgrafie

13. 5. 2017 - 10:39 - Veronika M.

Dcera je hyperaktivní a má disgrafii. Je něco, čím by se daly potíže zmírnit?

Hyperaktivita je porucha mechanizmu centrální nervové soustavy. Zhoršovat ji mohou uměle vyráběné potraviny a potravinářské přísady, otrava olovem, ohřívaní jídel v mikrovlnné troubě.

Hyperaktivitu zmírní acetylcholin. Jediným přírodním zdrojem je mateří kašička Bee Power.

Na celkové prospívání, dozrávání a zklidnění působí výborně vojtěška Green Health.

Je třeba doplnit minerální látky, zejména vápník s hořčíkem Strong Bones pro zklidnění a posílení nervových vláken.

Nutný je pří…

Celá odpověď →

Křemelina
Jste často unaveni? Víte, že za to možná mohou parazité a plísně ve vašem těle.Nejen zvířata mají tyto…
Celý článek
Věděli jste, že tonoucí nekřičí o pomoc? Ve skutečnosti je tonutí velmi klidné, nemusíte si vůbec všimnout,…
Celý článek
Snížená funkce štítné žlázy
Před dvěma lety jsem napsala jsem e-book 13 tipů, jak získáte ihned více energie. Všechny tipy, o…
Celý článek
Očista tlustého střeva
O tom, proč je důležitá očista tlustého střeva jsem psala v článku Tlusté střevo ovlivňuje to, jak…
Celý článek
Závislost na cukru
O tom, jak jsem se zbavila závislosti na čokoládě, jsem psala v minulém článku. Tento článek chci…
Celý článek